FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozycja Piska
Autor Wiadomość
anarchista 
Moderator

Kraj:
Kiribati

Wysłany: 2006-04-03, 14:43   Pozycja Piska

Isnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym roku powstanie ścieżka dydaktyczna przyrodniczo-historyczna obejmująca częściowo schrony z PP. Jest "błogosławieństwo" gminy, jest już kilku chętnych do sprzątania, są przygotowania do rozmów z Nadleśnictwem.
A może ktoś z was ma już doświadczenie w takiej kwestii? Pomysły i sugestie mile widziane ;) , wszelkie wskazówki się przydadzą. Chodzi o to by zrobić to " z głową" a nie dla samej ideii istnienia ścieżki ( i gmina będzie zadowolona).

Aufmann 
podpułkownik

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-04-05, 21:17   

Witam serdecznie,
Wspaniale zorganizowane ścieżki dydaktyczne widziałem, podczas pobytu w Pas de Calais. Na trasie wędrówki znajdują się ostrosłupy. Na każdej ścianie bryły znajduję się ciekawa informacja dotycząca okolicy.
Równie dobrze wykonaną ścieżkę znalazłem w Polsce podczas wyjazdu do Russocic – Przedmoście Koła. Jest to ścieżka dydaktyczna Bogdałów. Można ją znaleźć na stronie http://www.powiat.turek.p...4&idst=48&idm=1

Ponieważ było to coś nowego dla mnie, zrobiłem kilka zdjęć, a dwa z nich prezentuję poniżej.

pozdrawiam

chudzin 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-04-05, 23:29   

Ładni, i się chwali... mam nadzieję że i na Przedmościu zrobimy coś takiego.
Tylko... dlaczego nie ma żadnej mapki na tej tablicy?

Aufmann 
podpułkownik

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-04-06, 00:29   

Mapkę tę można znaleść.

Podpis: mapa z portalu miasta Turek. (www.powiat.turek.pl)

Generalnie mamy kłopoty z mapkami. Sam dłuższy czas szkałem mapki z lokacją schronów Galinde Stellung.

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-05-05, 11:01   

Dzieje się coś pozytywnego ze scieżką dydaktyczną. Wiadomo jakie obiekty były by na objęte?

anarchista 
Moderator

Kraj:
Kiribati

Wysłany: 2006-07-31, 19:59   

Temat znowu rusza - siły wzrosły o piską IT - może coś wyjdzie. Na tapete idą Snopkowskie Wzgórza i Jeże Wschód - Zachód.
zobaczymy

Aufmann 
podpułkownik

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-07-31, 21:03   

Witam,
Uchyl trochę tajemnicy, lubię Galinde.
Pozdrawiam
Auf...

anarchista 
Moderator

Kraj:
Kiribati

Wysłany: 2006-07-31, 21:45   

Powstał jakiś czas temu projekt Pisa-Narew mający na celu rozpropagować turystyke wzdłuż Pisy. Piska Informacja Turystyczna wraz ze Stowarzyszeniem Miasto Jana chce stworzyć piesze ścieżki (jak będzie w sąsiednich gminach - nie wiem - być może jak to wypali to i na południu Galindy coś "ruszy"). Przy okazji "Jeży" chcemy odrazu ruszyć "piską" - w sumie na "piską" ja mam lepszą koncepcje. Zobaczymy, bo jest troche ALE. Mi osobiście chodzi o fortyfikacje, pozostałym chodzi o ścieżki, nie mamy o tworzeniu takich "atrakcji" bladego pojęcia - tak że długa droga przed nami. I taka to tajemnica, raczej przydała by się pomoc, a najlepiej jak ktoś by to zrobił za nas - ale to chyba nierealne :D .

anarchista 
Moderator

Kraj:
Kiribati

Wysłany: 2006-11-19, 21:02   

Od jakiej to wieży podstawa? Pięć stóp - trzy na obwodzie okręgu o promieniu 9 m, w centrum wnęka (podobna do tej z południa pozycji - na południe od 501'ki http://kaczorek.easyisp.p...ges/pisz006.jpg ), dwie pozostałe stopy niedaleko "wnęki" mimośrodowo wewnątrz okręgu. od jednej ze stóp w odległości ok. 3 m znajduje sie schron bierny (nr 13 z mapy http://kaczorek.easyisp.pl/pisz/fort/pisz001.htm )
W "panceratlasach" wieże są na podstawach cirka 3.5 x 3.5 m - to ta to musiał być gigant.

Jeszcze jedno: piska 501'ka ma przez strop pancerz peryskopu, czy wszystkie R501 miały peryskopy (na Wolisku też jedna 501'ka ma taki sam pancerz, drugiej nie sprawdzałem)?

sruba.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 201,26 KB

w.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 199,98 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 204,28 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 186,66 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 200,15 KB

2a.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 203,18 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 200,57 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 169,43 KB

schem.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 13,49 KB

hege22 
generał brygady

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-11-23, 13:55   

Zamieszczam zdjęcie z Spotkania z Zabytkami 10/2000

"Na rozdrożu w miejscowości Ruszki koło Sochaczewa zachowała się hitlerowska wieża obserwacyjna postawiona przy granicy między terenami włączonymi przez nazistowską administrację do Rzeszy Niemieckiej a tzw. Generalnym Gubernatorstwem."

Może wieża znaleziona przez anarchistę nie miała stricte roli militarnej (o czym świadczyłoby znajdowanie się obok schronu), ale rolę "porządkową"- obserwacyną dla Grenzschutzu?

Może przy okazji warszawscy koledzy podskoczą tam i pomierzą podstawy. Chociaż ta ma raczej 4 podpory.

wieza.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 25,27 KB

Odpowiedz do tematu