FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeże Zachód - mała niejasność
Autor Wiadomość
chudzin 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-04-02, 08:47   Jeże Zachód - mała niejasność

W przewodniku J. Chorzępy "Fortyfikacje po polsce" można znaleźć taki tekst odnośnie tego fragmenty Pozycji Pisy:

Cytat:
„Najbardziej godny uwagi jest rejon umocnień wybudowanych na zachód od miejscowości Jeże. Pierwszy schron znajdziemy, skręcając z drogi krajowej Kolno-Pisz w polną drogę, prowadzącą w kierunku zachodnim, i przekraczając Pisę. Po południowej stronie tej drogi zlokalizowano schron typu 504 dla armaty przeciwpancernej z pomieszczeniem dla drużyny piechoty. Około 2 km na południe znajduje się większe zgrupowanie obiektów. Najbardziej na północ znajduje się schron do ognia bocznego z pomieszczeniem dla drużyny, wyposażony w małą kopułę obserwacyjną piechoty (...). Co ciekawe, jest to schron indywidualnego projektu, nie posiadający odpowiednika w katalogu budowli typowych, choć widać duże podobieństwo do budowli typu 105. Idąc dalej w kierunku południowym, napotkamy kolejny schron, z sześciostrzelnicową bojową kopułą pancerną typu 112b...”

Pogrubiłem interesujący mnie fragment, opisujący schron którego nie spotkałem chociażby w artykule Schliemana (CM). Tak więc - czy taki schron faktycznie tam istnieje, czy też jest to jakaś pomyłka w przewodniku?

anarchista 
Moderator

Kraj:
Kiribati

Wysłany: 2006-04-02, 17:28   

Widzisz, poruszaliśmy już tą kwestie na http://www.piszanin.pl/fo...r=asc&start=240 ,
acha było już i tu o tym (ostatni post na stronie):
http://kaczorek.easyisp.p...er=asc&start=15

No i tak to. Mnie nie są zanane inne obiekty niż 504, 501, 112, 501 w tym punkcie (wymienione z północy na południe).

chudzin 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-04-03, 09:40   

Ups. Nie zauważyłem... Ech... szkoda... Rozumiem że 271 to jest R 504?

Niezła wpadka :-)

anarchista 
Moderator

Kraj:
Kiribati

Wysłany: 2006-04-03, 10:33   

Na niemieckich inwentarkach przy 504 nie ma numeru, podobno jest tam literka "F" . Na moich mapkach jest bład (czyt. inwencja własna), w środku na nadprożu ze wzgledu na pożary oznaczenie jest nieczytelne.

Odpowiedz do tematu