FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis wszystkich fortyfikacji w Polsce!
Autor Wiadomość
sqh 
Expert

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-05-04, 12:09   

von reuffen napisał/a:
Rozumiem, ze na forum nie ma nikogo z TPF?

Ja jestem na przykład, ale coraz rzadziej się do tego przyznaję :oops:

O ile cały TPF jeszcze w ogóle istnieje. Skoro od niemal dokładnie roku nie jesteśmy w stanie (my - prezesi Oddziałów) zmusić nowo wybranego Zarządu Głównego do formalnej rejestracji nowych władz w KRS, to z prawnego punktu widzenia chyba już nas nie ma...

Złośliwiec 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-05-04, 12:34   

Od roku powiedzasz? No to z prawnego punktu widzenia Was już nie ma... :/

herring 
chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-05-04, 23:49   

Znam przynajmniej dwóch prezesów oddziałów, którzy nie mają dostępu do opracowania, które spłodziła ich własna organizacja. Znam parę osób, które nie mają dostępu do opracowania, w którym brały udział. To co - nowy paragraf 22?
Czy pomysł na biznes - no bo może teraz za XXXXXXXXXXXX,00 zł zinwentaryzować napisy eksploatacyjne? Napracować się nie trzeba, bo i tak tego nikt nie zobaczy?

Jaka jest formalna i polubowna szansa na to, aby skłonić posiadaczy materiału do wydania go lub do przekazania komuś, kto go wyda? Bo niepolubowna to chyba prokuratura...

Pomijam fakt, czy warto kruszyć o to w ogóle kopie - opracowanie jest faktycznie średniej jakości, ma wiele nieścisłości. Bulwersujące jest to, że Stowarzyszenie bierze od Państwa pieniądze na realizację swoich celów i za te pieniądze nie realizuje tych celów - czyli nie udostępnia zgromadzonej wiedzy. Przy okazji stopuje rozwój tej dziedziny wiedzy. Zaznaczam, że opinię tą opieram o opinie innych osób, które usiłowały dostać to opracowanie od TPF-u. Jeżeli jest inaczej, to proszę o wyjaśnienie sytuacji.

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2008-05-05, 11:06   

von reuffen napisał/a:
Rozumiem, ze na forum nie ma nikogo z TPF?

Kiedyś byłem i to jako jeden z ludzi, którzy toto zakładali. :mrgreen: Potem mnie wycieli ).11

herring napisał/a:
Pomijam fakt, czy warto kruszyć o to w ogóle kopie - opracowanie jest faktycznie średniej jakości, ma wiele nieścisłości. Bulwersujące jest to, że Stowarzyszenie bierze od Państwa pieniądze na realizację swoich celów i za te pieniądze nie realizuje tych celów - czyli nie udostępnia zgromadzonej wiedzy. Przy okazji stopuje rozwój tej dziedziny wiedzy. Zaznaczam, że opinię tą opieram o opinie innych osób, które usiłowały dostać to opracowanie od TPF-u. Jeżeli jest inaczej, to proszę o wyjaśnienie sytuacji.

Kiedyś był dostęp do tych materiałów. A więc udostepniano zgromadzoną wiedzę. Teraz po latach mogło się zmienić.

Odpowiedz do tematu