FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kaczorek
2007-08-16, 21:41
Kodeks
Autor Wiadomość
Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-08-04, 13:41   Kodeks

Przemo napisał/a:
Jestem może "młodym" bywalcem forum ale..... może warto podyskutować (co zresztą robimy ) o tym jak powinno wyglądać nasze "forteczne wspólne egzystowanie" w IV RP. Może faktycznie czas jest na powstanie pewnego kodeksu , kanonu honorowego postępowania w naszym środowisku. Co do "centralizowania" , scalania i jedynie słusznej siły przewodniej w działaniach dla dobra fortyfikacji jestem daleki . Im nas więcej tym lepiej. A jesteśmy tylko Polakami musimy pamiętać, że "gdzie Polaków trzech tam cztery zdania i opinie o jednej sprawie". Panie, Panowie czas zaczynac nowy "temat postów" !! Przed nami jesień, zima czas dobry do przygotowania dobrej i sensownej konfereencji (spotkania ) całej naszej bandy (tych złych , dobrych i nijakich) . PF ma taki pomysł przy okazji otwierania wystawy w BYTOMIU - listopad 2007 (mało czasu) ale nie mamy "wyłączności " jak ktoś lub jakaś grupa może cos sensownego zaproponować to ZGŁASZAM swoją gotowość do pomocy w organizacji tego spotkania (byle w granicach Szczecin - Bieszczady, Białystok - Szklarska Poręba) . Kto zakłada nowy "post" ?

Jestem za rozpoczęciem prac ).11

Wydaje mi sie, ze idealnym terminem ewentualnego spotkania będzie wiosna 2008 roku - maj ???

A teraz musimy wypracować pewne zasady - do boju - oczekujemy na propozycje ).4

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-08-10, 12:05   

To może ja zaproponuje pierwszy zapis :

SZANUJ KOLEGę SWOJEGO :roll:
Jesteśmy Wszyscy miłośnikami Fortyfikacji - szanujmy się wzajemnie.

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-08-16, 21:44   

Zapraszam do wspólnej pracy ).1
Teraz już można pisać :oops:

szuwar24 
starszy sierżant

Kraj:
Iceland

Wysłany: 2007-08-16, 22:09   

jesli mozna wtracic kilka zdan tez z checia uczestniczyl bym w takim spotkaniu tylko mozna by bylo zorganizowac inny termin np przelom lipca i sierpnia. Moze nie uczetnicze czesto w rozmowach ale nie wiem tyle co wy wszyscy wiec czytam i sie ucze i mysle ze ten kodeks to calkiem ciekawy pomysl

Kaks 
kapitan

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-09-29, 21:43   

Ja też popieram zamysł. Nie jest znawcą tematu - dopiero tak jak kolega szuwar24 uczę się. Dziękuję wszystkim za cierpliwość :14 Z chęcią bym i ja na takim spotkaniu miłośników się zameldował.

Co do kodeksu to wydaje mi się bardzo istotne aby w środowisku była przyjazna atmosfera :/

korbol 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2007-10-04, 14:05   

Zasady iście socjalistyczne a kodeks na siłe.

Powinno być raczej primo: sznuj zabytki i propaguj historię.. - na dobry początek

secundo: Aktywnie działaj na rzecz zabytków fortyfikacji...

wystarczy.. gdyby sie wszyscy do tego stosowali to byloby super....

To czy się kogoś szanuje czy nie to każdego prywatna sprawa, tym bardziej że środowisko jest mocno podzielone. np. niech ktoś wymusi żeby Hege szanował mnie i nie dowalał mi w każdym możliwym temacie... ;) 16:

pozdr

Proteus 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-10-05, 19:45   

Szanować kolegów- popieram. Na początek niech każdy zacznie zmiany od siebie, następnie można wymagać szacunku od innych kolegów. TO na prawdę działa.

bratek 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-10-08, 22:53   

Koledzy- w projekcie kodeksu "bunkrowca" nie ma mowy o prywatnych zatargach pomiędzy ludźmi, to ma służyć dla wszystkich- dlatego niech Korbol ze Skoczkiem choć na chwilę zapomną o niesnaskach i zrobią coś dla ogółu (jako najbardziej aktywni w tym temacie)

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-10-12, 08:51   

bratek napisał/a:
dlatego niech Korbol ze Skoczkiem choć na chwilę zapomną o niesnaskach i zrobią coś dla ogółu ...

To są słowa do których kolega nie jest uprawniony ).9
Ja i Kolega korbol jesteśmy w dobrej "komitywie"

korbol napisał/a:
Powinno być raczej primo: szanuj zabytki i propaguj historię.. - na dobry początek

Potwierdzam :14

bratek 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-10-12, 21:01   

Rozumiem Witku że powstały tutaj kategorie ludzi którzy mają swoje prawa i uprawnienia, w związku z tym kodeks dla wszystkich "bunkrowców" mija się z celem, gdyż zawsze znajdzie się ktoś "mniejszy". Chyba lepiej już trzymać się słów F. Nietschego "Takim jestem, takim być chcę- Was niech diabli wezmą".
Pozdrawiam
nieuprawniony uczestnik forum

Odpowiedz do tematu