FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Einmanny w Tczewie
Autor Wiadomość
DaSk 
kapitan

Kraj:
Poland

Wysłany: 2014-02-26, 20:06   

SZukaj dalej. Idziesz w dobrym kierunku.

mirek 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2014-02-26, 21:16   

Dask. Zabiłeś mi ćwieka . W internecie za dużo info w tym temacie nie ma . Nawet przy mojej bogatej wyobraźni nic logicznego i sensownego dla tego typu obiektu nie jestem w stanie wymyślić . Podziel się wiedzą b.proszę .Jeśli mnie przekonasz o sensie budowy tego obiektów to publicznie odwołam swoje słowa w tym temacie.P.S. Nie myślę tu o ochronie wartownika przed wpływem warunków meteo /zimno,wiatr .deszcz itp/ Rozważamy tu stricte militarny sens istnienia tego typu obiektów. Pozdro

dolek 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2014-02-26, 21:27   

mirek.Podaję małe koło ratunkowe, w książce M.Foedrowitza " Einmannbunker" na stronie 7 jest rozdział który możliwe że wyjaśni ci dlaczego Niemcy takie ustrojstwa budowali... :grin: :grin: :grin:

mirek 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2014-02-26, 21:38   

Witaj Dolek . Dzięki za podpowiedź tylko pozostaje problem gdzie znaleźć książkę . Pozdro P.S. Postaram się do niej dotrzeć ale to może zająć trochę czasu.

dolek 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2014-02-26, 21:45   

No nie.... :roll: :roll: minuta u wujka gugle i proszę:http://allegro.pl/25735-ein-mann-bunker-splitterschutzbauten-und-br-i3992378186.html , za taką kasę to bierz w ciemno ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tdk 
kapral

Kraj:
Poland

Wysłany: 2014-02-26, 21:58   

Albo wskocz na paralelne forum fort.

hege22 
generał brygady

Kraj:
Poland

Wysłany: 2014-02-27, 00:02   

@mirek
Co do strzelania z Einmannstand, radzę wycieczkę do jakiegoś egzemplarza i zobaczenie czy jest tam przez co strzelać (strzelnica). Jeżeli jest, to po wycięciu sobie patyka o długości mausera spróbować zmierzyć się do strzału... ).2 Nadmieniam, że scenarzysta filmu "Kwiecień" powiedzmy sobie nie korzystał z oryginalnego schronu.
Co do sensu takiej budowli- nie znam niemieckiego regulaminu służby wartowniczej, ale w PRL-owskim był taki mniej więcej passus: Wartownik pełni służbę, aż ktoś go nie zmieni lub nie zdejmie. To znaczy na przykład, że nalot nie jest przesłanką do ucieczki i zejścia z posterunku, wartownik pełnił swoją służbę w einmannku - do końca nalotu (gdy miał szczęście) lub do końca swego faszystowskiego żywota.

mirek 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2014-02-27, 19:16   

Witaj Hege . na pewno dokonam ogłedzin einnmanka jest taki w łodzi przy dworcu kaliskim jest taki jeszcze. Co do tej konstrukcji nadal podtrzymuję swoją opinię że nie jest to przemyslane rozwiązanie. wystraczyłoby wykonać go w wiekszej średnicy by mozna korzystać z ręcznej broni typu karabin .mp wykonać strzelnice z profilem antyrykoszetowym . W trakcie nalotu czy ostrzału artleryjskiego zobaczywszy że ktoś chce się dostać na ochraniany terem zmuszony jest wyjść na zewntątrz narażająć się na odłamki podmuch a nawet ostrzał ewentualnego intruza . Nie byłoby takiej sutacji w rozwiązaniu które ja podałem . Reasumując wychodzi na moje że Niemcy mieli niektóre rozwiązania nie do końca przemyślane. Pozdro dla oponentów

Odpowiedz do tematu