FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa Sól
Autor Wiadomość
jędruś 
starszy chorąży sztabowy

Kraj:
Poland

Wysłany: 2007-07-16, 13:04   Nowa Sól

Poszukuje materiałów informacji o aktualnym stanie obiektów z rejonów Nowej Soli.

Dołączam mapke z http://www.zsmb.nowasol.i.../odcinek_ns.htm

Mile widziane aktualne zdjęcia obiektów :mrgreen:

nowa_sol.gif
Plik ściągnięto 150 raz(y) 75,79 KB

Anna H. 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-07-16, 15:28   

Obiekty znajdujące się w rejonie Nowej Soli to generalnie wysadzone bunkry, charakteryzujące się minimalnym stanem zachowania pancerzy fortecznych. Na szczególną uwagę zasługuje schron nr 561 (lub 562 - nie pamiętam numeru), w którym zachowana jest płyta 7P7 oraz pozioma płyta obserwacyjna. Obiekt jest na terenie posesji prywatnej.
Na uwagę też zwraca XX wieczny most kolejowy nad Odrą w rejonie wsi Stany - Bobrowniki, gdzie znajdują się zachowane strażnice dwukondygnacyjne. Niestety z roku, na rok są one w coraz gorszym stanie....
Osobiście odradzam zwiedzania Odry latem ;-) bo to jest wyprawa dla prawdziwych twardzieli. Sugerowałabym jesień lub wiosnę.

wocik 
starszy sierżant

Kraj:
Poland

Wysłany: 2009-02-13, 09:56   

Wczoraj przejazdem byłem w Nowej Soli i okolicach. Korzystając z okazji machnołęm kilka fotek. Tutaj można je znaleźć. Zauważyłem też taką ciekawostkę. Otóż obiekty w okolicach Nowej Soli mają zdecydowanie głębsze nisze na światło zastępcze od tych w okolicach Nietkowic. To samo tyczy się się wnęk na kable energrtyczne. Pozatym w okolicach Nowej Soli zachowało się zdecydowanie więcej transzei i rowów strzeleckich.

Gogo 
starszy chorąży

Kraj:
Poland

Wysłany: 2013-12-24, 23:59   

Też pewna rzecz która znajduje się w Nowej Soli, albo się znajdowała. Czy ktoś to widział? Bo prawdopodobnie znajduje się to na prawym brzegu Odry. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć gdzie się to znajduje bo już nie pamiętam dokładnie miejsca, ale wiem że tam byłem, widziałem i byłem trzeźwy.
Były to betonowe długie spadziste ścieżki lecz w równych odstępach kilka sztuk. Ich początek zaczynał się na gołym polu i leciały po skarpie w dół do rzeki. Albo to były odpływy albo mogło być coś związane z pochylniami. Bo gdzieś słyszałem że Niemcy budowali swoje U-boty segmentowo wzdłuż całej Odry.
Czyli podobno wyglądało to tak że zaczynano montować w Kędzierzynie, potem dalej w Opolu, Wrocławiu, Malczycach, Nowej Soli itd aż do Szczecina. Gdzie podobno na Dąbiu odbywały się próby. A potem hajda na morze.

Odpowiedz do tematu