FORTYFIKACJE.NET
Niezależne Forum i Portal miłośników Fortyfikacji i Wojska Polskiego

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zdjęcia radzieckich fortyfikacji z 1941 roku
Autor Wiadomość
Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-02-12, 12:18   zdjęcia radzieckich fortyfikacji z 1941 roku

Jak by ktos miał ciekawe zdjecia radzieckiech schronów wykonane w 1941 roku to zapraszam do ich pokazania światu. Czesto mozna coś ciekawe upolować na giełdach internetowych - Allegro...

Tak na wstępie jeden schronik

LM1.jpg
Plik ściągnięto 1897 raz(y) 21,33 KB

tw 
Expert

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-02-12, 13:21   

Piękna fotka, kolego Skoczek, schron także łatwy do zidentyfikowania... Fotka nosi charakterystyczne oznakowanie załącznika z ebaya. Zapytam zatem niedyskretnie, jak wiele euro kosztowało kolegę upolowanie tego zdjęcia?

Pozdrawiam

tw

chudzin 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-02-12, 16:27   

Hehe, to jeszcze nie znaczy że kolega Skoczek je kupił, ja też mam to zdjęcie u siebie.. na dysku. I jeszcze kilka innych. Tylko wybaczcie jak coś się okaże francuszczyzną. Może na razie te cztery:

I-10.JPG
Plik ściągnięto 1882 raz(y) 14,6 KB

I-11.JPG
Plik ściągnięto 1882 raz(y) 10,68 KB

wejscie.JPG
Plik ściągnięto 1882 raz(y) 20,89 KB

sept.122a.jpg
Plik ściągnięto 1882 raz(y) 34,38 KB

tw 
Expert

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-02-12, 17:11   

Aha, czyli zamieszczamy fotki, których właścicielami nie jesteśmy... Szkoda nam forsy na kupienie oryginału, ale przecież kopia to tylko kliknięcie myszką... I jeszcze nazywamy to "upolowaniem"... No, no - jestem pod wrażeniem myśliwskiego kunsztu...

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-02-12, 17:57   

Kolego chudzin super zdjecia, wiedziałem że masz coś ciekawego na dysku ).1
Kolego tw długo zastanawiałem się nad tym tematem i publikowaniem zdjęć w takiej formie. Wszyscy jednak podajemy źródło nie ukrywając, że nie jesteśmy włacicielami tych zdjeć - wszak zostały opublkowane już na giełdach internetowych. Bardzo czesto nawet w pracach magisterskich obecnie mażna zobaczyć odesłanie do źródła - strona internetowa ).1 A jak można potraktować zdjęcia, których kopie robimy w CAW. Też nie jesteśmy ich właścicielami i nie powinniśmy ich nigdzie umieszczać. A dziekie takiemu tematowi to przynajmniej popatrzyma na te śliczne schrony "upolowane" przez kogoś na giełdach. A tak z innej beczki czy autor (spatkobiercy) tych zdjeć publikowanych w internecie wie o tym, bo odbitka zapewne nie jest sprzedawana razem z kliszą :mrgreen: i prawami autorskimi

to wobec tego inny schronik, a propos gdzie "rośnie" ten pierwszy LM1? Zambrowski RU?

LM2.jpg
Plik ściągnięto 1874 raz(y) 21,67 KB

tw 
Expert

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-02-12, 18:45   

Cóż, kolego Skoczek, ja także długo zastanawiałem się nad tą sprawą. Doszedłem jednak do zupełnie innych wniosków. Niestety, nie wszystko, co znajdujemy w internecie jest bezpańskie i może stanowić nasz łup. Te fotki nie zostały opublikowane na giełdach internetowych. One stanowiły tam element ofert handlowych i transakcji, zawieranych pomiędzy osobami zarejestrowanymi na owych giełdach. Ma to pewien aspekt prawny, wykraczający poza tak rozumianą przez kolegę kwestię praw autorskich.

Jak kolega sądzi, dlaczego na niemal wszystkich stronach aukcyjnych pojawia się coraz więcej fotografii specjalnie znakowanych (np. napisami "Kopierschutz"?) przez sprzedawców? To nic innego, jak próba ochrony przed praktykami już nie samego kopiowania fotek (tego nikt nie zdoła zabronić), ale coraz częstszego publikowania tychże kopii na innych stronach internetowych.

Moim zdaniem zasady są wyjątkowo proste i czytelne. Chcemy posiadać wystawioną na sprzedaż fotografię - licytujemy na aukcji. Jeśli przebijemy pozostałych chętnych - fotka jest nasza. Jesli rezygnujemy z licytowania, to nie rościmy sobie pretensji do jej posiadania. I tyle.

Żeby było jasne - nie jestem przeciwny wykonywaniu kopii do własnego, domowego użytku. Przeciwny jestem natomiast rozpowszechnaniu tych kopii na innych stronach internetowych (w tym także na tej) bez zgody właścicieli oryginałów. Myślę, że przyczyna takiego stanowiska jest oczywista.

Na koniec z przymrużeniem oka, zatem koledzy nie odbierzcie tego nazbyt osobiście. Jeśli ściągniemy z internetu fotkę pieknej żony sąsiada, to nie oznacza jeszcze, że spędziliśmy z nią upojną noc. Przestrzegam zatem przed nadużywaniem słowa "upolowane" ;-)

Pozdrawiam przysłowiowym głosem wołającego na puszczy

tw

Skoczek 
Moderator

Kraj:
Poland

Wysłany: 2006-02-13, 09:00   

temat czasowo zablokowany ).9

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi